Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

W  ofercie posiadamy trzy wielkości skrzynek do garażowych bram rolowanych w zależności od wielkości otworu bramowego. Skrzynka bramy rolowanej pozwala na pozostawienie wolnej przestrzeni pod sufitem i dzięki temu zwiększa użytkową powierzchnię garażową. Maksymalna dostępna szerokość bram PORTOS wynosi 4,5 m.

W standardowe wyposażenie bramy rolowanej PORTOS wchodzą: skrzynka (250 mm, 300 mm lub 350 mm z konsolą), profil aluminiowy (PA-55 mm lub PA-77 mm) w kolorach, idealnie dopasowujących się do gustów naszych klientów oraz estetycznie wpasują w kolorystykę budynku.

Bramy posiadają elementy zabezpieczające w postaci wieszaków blokad oraz hamulca inercyjnego przy profilu PA 77 mm. Mamy możliwość montażu bramy rolowanej z profilem przeszklonym lub otworem wentylacyjnym, który umożliwi nam dopływ do garażu światła oraz cyrkulację powietrza. W ofercie posiadamy również napędy do bram oraz dedykowany dla system sterowania. Nasze bramy są zgodne z wymogami Norm Europejskich.

W bramach oraz osłonach rolowanych wieszaki pełnią rolę łączącą pancerz z rurą nawojową. Na rynku stosuje się do tego wieszaki stalowe lub wieszaki blokady. Wieszaki stalowe to sprężyste płaskie ramię z poprzecznym uchwytem z tworzywa w który wczepia się pancerz. W przeciwieństwie do wieszaka stalowego wieszak blokada posiada w swojej budowie na elemencie stalowym kilka modułów z tworzywa które odpowiednio usztywniają ramię wieszaka.

Po zamknięciu się bramy rolowanej pancerz znajduje się w pozycji wertykalnej (wyprostowany z dołu do góry). Sam napęd po opuszczeniu pancerza bramy blokuje rurę nawojową. Przy zastosowaniu wieszaka stalowego o sprężystym ramieniu istnieje możliwość podniesienia pancerza bramy z zewnątrz – samo ramię wieszaka nie stawia oporu.

Dobrze dobrana ilość piór pancerza w stosunku do wysokości oraz przede wszystkim zastosowanie wieszaka blokady doprowadza do tego iż siła potrzebna do podniesienia pancerza bramy z zewnątrz jest olbrzymia. Zablokowana przez napęd rura nawojowa wraz ze sztywno zamontowanym na niej wieszakiem blokadą budują spójny element skutecznie zmniejszając możliwości wtargnięcia do wewnątrz pomieszczenia przez osoby niepożądane.

PEP 77 - Profil przeszklony
PEP 77 - Profil przeszklony

PEW 77 - Profil wentylacyjny
PEW 77 - Profil wentylacyjny

Bramy rolowane PA-77