Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Roleta montowana jest głównie na istniejących oknach lub elewacji. Ten system, to najprostsze rozwiązanie pod względem technicznym i ekonomicznym. Wielkość skrzynki zależna jest od wysokości całej rolety oraz rodzaju pancerza. Od niej często zależy wybór sposobu montażu. Opuszczona roleta umożliwia dodatkowe zamknięcie otworu budynku oraz jest przegrodą o właściwościach izolacyjnych. Sztywna pianka poliuretanowa wypełniająca profile tworzy dodatkową izolację termiczną. Warstwa powietrza, która została utworzona pomiędzy opuszczonym pancerzem rolety i oknem lub drzwiami utrudnia wymianę ciepła pomiędzy wnętrzem i środowiskiem zewnętrznym. Dzięki czemu oszczędzamy energię cieplną potrzebną do ogrzania pomieszczeń, a w upalne dni chroni przed nadmiernym ich nagrzewaniem. Występuje zarówno wersja bez moskitiery i z moskitierą.

Typ montażu A Roleta montowana jest na elewacji budynku. Napęd (taśma lub linka) montowane są tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia. Montaż ten wykonujemy po zamontowaniu okna.
Typ montażu A
Roleta montowana jest na elewacji budynku.
Napęd (taśma lub linka) montowane są tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia.
Montaż ten wykonujemy po zamontowaniu okna.

Typ montażu B  Roleta zostaje przykręcona na ramę okienną. Wyjście napędu (linki) odbywa się przez ramę okienną. Należy pamiętać, aby do wnęki okiennej wkładać skrzynkę rolety z nałożonymi prowadnicami.
Typ montażu B

Roleta zostaje przykręcona na ramę okienną.
Wyjście napędu (linki) odbywa się przez ramę okienną.
Należy pamiętać, aby do wnęki okiennej wkładać skrzynkę rolety z nałożonymi prowadnicami.

Typ montażu C  Roleta zostaje zamontowana we wnęcę okiennej odwróconej. Należy pamiętać aby zostawić miejsce pomiędzy roletą a oknem na otwarcie klapy rewizyjnej. Należy również pamiętać, ze pancerz też jest odwrócony (od zewnątrz widzimy jego tył).
Typ montażu C

Roleta zostaje zamontowana we wnęcę okiennej odwróconej.
Należy pamiętać aby zostawić miejsce pomiędzy roletą a oknem na otwarcie klapy rewizyjnej.
Należy również pamiętać, ze pancerz też jest odwrócony (od zewnątrz widzimy jego tył).